Inter Academy Türkiye

Inter Academy Türkiye Mersin’e Geliyor

Türkiye’de spor dünyasının önemli merkez yerlerinden biri haline Mersin, şimdi de İtalya Serie A ekiplerinden olan Inter ile renklenecek. Yeni bir projeyle canlanacak olan kent, bundan sonra Inter ekibinin oyuncu yetiştirmiş olduğu akademilerden yeni birine ev sahipliği yapacak. Bu çerveçede de  Inter Academy Türkiye, Türk grubu olan Altun Lojistik’in parçası konumunda bulunan 3H Spor Okulları ile ortak olmak için adım atacak.

Konuya ilişkin açıklama ise Inter Academy resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Edinilen bilgilere göre Türkiye’deki Inter Academy projesi, genç milli sporculardan ve teknik direktörlerin de gelişmesine büyük ölçüde katkı sağlamış olacak.

Hem futbolcu bakımında hem de fiziksel bakımdan gelişmeleri adına Inter Academy ile, Türk çocukları da Inter ile benzer bir standartlarda eğitim görecekler.

Yeni Yetenekler Keşfedilecek

Öte yandan, Inter Academy Türkiye isimli projenin vesilesi ile, Mersin şehrinin de tüm dünyaya açılması hedef ediniliyor.

Mersin’de yer alan yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve daha iyi yerlere gelmesi adına sıkı bir eğitimden geçirileceği proje ile, Türk futbolunda da önemli bir basamak atlanmış olacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan FC Internazionale Milano Kurumsal CEO’su Alessandro Antonello, önemli ifadelere yer veri. Ve yeni ortaklığın oluşturulmasının, Inter Academy’nin dünya çapında genişlemesinde de ciddi bir katkısı bulunacağının altını çizdi.

Güncel Yazılar