Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Örnek Proje

Türkiye’de koronavirüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından normalleşme sürecinin ilk aşamasına geçildi. Mersin’de normalleşme süreci kapsamında 18 yaş altı gençlerin ve çocukların sokağa çıkma yasağının kaldırılması ile, sahil şeridinde spor yapmaya başlandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin ilk aşaması için ‘Harekete Devam’ projesini harekete geçirdi. Önceki günlerde süreç kapsamında 18 yaş altı gençlerin ve çocukların sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Yasağın kalkmasının ardından uzun süre sokağa çıkamayan gençler, hareketli hayatlarına kavuştular.

Harekete Devam projesi kapsamında Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kültür Park’ta  yer alan sahalarda 18:00 ve 20:00 saatleri aralığında etkinlik düzenlendi. Büyük ilgi gören etkinlikte, park içerisindeki tenis, ayak tenisi, voleybol ve basketbol sahalarında etkinlikler düzenlendi.

Cemal Özer Açıklama Yaptı

Kulüp sporcuları ve sahile yürüyüşe gelen gençler, branşının uzmanı olan kişilerle voleybol, atletizm, tenis, ayak tenisi, badminton ve basketbol gibi oyunlara katılım gösterdiler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen etkinlikle, uzun sürenin ardından hareketli yaşamına kavuşan çocuklar renkli görüntülere imza attılar.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Cemal Özer, amacın uzmanlar eşliğinde spor yaptırılması olduğuna dikkat çekti. Ve bu doğrultuda da çocuklara spor yaptırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Güncel Yazılar