Mustafa Gültak

Mustafa Gültak’tan Engelli Basketbol Takımı’na Ziyaret

Akdeniz Belediye Başkanı olan Muhammet Mustafa Gültak, Mersin’de spor faaliyetlerine vermiş olduğu önemle ön plana çıkan isimler arasında yer alıyor. Başkan, Engelliler Haftası’nda da engelli sporcuları unutmadığını gösterdi. Tekerlekli sandalyeye oturarak, belediye bünyesinde engelli basketbol takımı sporcuları ile potaya atış yapan Gültak, bu davranışı ile tüm spor camiasına da örnek oldu.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak unutmadı. Akdeniz Belediye Spor Kulübü Engelli Basketbol Takımı’nı idman sırasında ziyaret eden başkan, onlarla aynı parkeyi paylaştı.

Tekerlekli sandalyeye oturarak engelli basketbol sporcuları ile potaya atış yapan Gültak, sporculara çiçek vererek, haftalarını kutlamayı da ihmal etmedi.

Engelli Olmak Spora Engel Değil

Özellikle de ziyareti esnasında tekerlekli sandalyeye oturan sporcularla potaya basket atışları yapması ile hayata onların gözünden bakabilen Belediye Başkanı, bu davranışı ile de örnek oldu.

Edip Buran Spor Salonu’nda konuşma da yapan Gültak, engellilere de seslenmeyi unutmadı. Onların hayat mücadelesinin önünde istenirse hiçbir engel olmadığını gösterdiklerini de belirtti.

Basketbol takımı oyuncularına spor dahil hayatın her alanında engelli bireylerin de başarıya sahip olabileceğinin de ispatı olduklarını söyledi. Ve azimleri, mücadeleleri ile de diğer engelli insanlara örnek olduklarının altını çizdi.

Güncel Yazılar