İçel İdman Yurdu

Mustafa Gültak’tan Spor Faaliyetleri Değerlendirmesi

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, TÜFAD Mersin Şube Başkanı Mesut Bilir, Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş ve İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık’ı aradı. Sporun paydaşlarına sporu çok özlediğini söyleyerek, son duruma ilişkin bilgiler de aldı.

Spor faaliyetlerine ciddi anlamda emek veren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin’de sporun durumuna ilişkin bilgi aldı. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Mersin Şube Başkanı Mesut Bilir’in yanı sıra, İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mithat Ertaş’ı aradı.

Koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan lig maçlarının durumunu ve gidişatına dair bilgi alan Gültak, Mersin’de yer alan tüm antrenörlerin durumunu öğrendi. Yapmış olduğu görüşmelerde İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı Metin Saltık’tan takımın bireysel antrenmanlarına devam ettiğini de vurguladı.

Kırmızı Şeytanlar Desteğini Çekti

Kulüp Başkanı Saltık’ın, Belediye Başkanı’na olan teşekkürlerini ilettiği de edinilen bilgiler arasında yerini aldı.

Öte yandan Belediye Başkanı’nın sosyal medya üzerinde yapmış olduğu paylaşım ise Kırmızı Şeytanlar taraftar grubundan tepki aldı. Mustafa Gültak’a, ‘Şeytanlar Grubu’ olarak İçel İdman Yurdundan desteğin çekildiğini belirtildi. Bazı taraftarlar ise şampiyonluğun hangi meydanda kutlanacağı ve Mersin İdman Yurdu Meydanı’nın Kırmızı Şeytanlar’a ait olduğunun altı çizildi.