Mersin Ampute Futbol Takımı Çalışmalarını Evinde Sürdürüyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de tüm ligler süresiz olarak askıya alınmış durumda. Bu süreçte pek çok spor kulübü de takım çalışmalarını tedbir gereği gerçekleştiremiyor. Antrenmanlarını evde yapan sporcular ise, formlarını bireysel çalışmalar aracılığıyla korumaya çalışıyor.

Mersin Ampute Futbol Takımı da bu süreçte evde bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor. Ampute Milli Takım Teknik Direktörü beraberinde futbolcuların da evde kal çağrısına uyan ekip, formlarını evlerinde korumaya çalışıyorlar.

Tüm ülkede spor müsabakalarının ne zaman başlayacağı en fazla merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. Tüm sporcuların ise çalışmalarına bireysel olarak devam ettiği dönemde, Mersin Ampute Futbol Takımı da katılarak evde kal çağrısını uygulayanlar arasındaki yerini aldı.

Programları Osman Çakmak Gönderiyor

İmkanlar dahilinde herkesin bireysel olarak evinde çalıştığı dönemde, bazen bir yastık bazen de koltuk araları idman alanı oluyor. Konuya ilişkin ise sık sık çağrı yapan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, önlemlerin alındığına ilişkin de açıklama yaptı.

Tüm spor takımları gibi kendi önlemlerini aldıklarını belirten Osman Çakmak, söz konusu sürecin evde kalarak atlatılabileceğine dikkat çekti.

Öte yandan futbolcu arkadaşlara da program gönderdiğini belirten Çakmak, evde kaldığı süreçte kitap okuduğunu da ifade etti.