Mersindespor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs Salgınında Sporu Eve Getirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde evde kalanlar için evde egzersiz programı hazırlayarak sosyal medya üzerinden sundu. Bu süreçte evde hareketsiz kalınmasının da önüne geçmeyi amaç edinen Mersin, örnek bir davranışa da imza atmış oldu.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle temizlik çalışmalarını ara vermeden devam ettiren ve zorunlu olmadığı sürece evden dışarı çıkmayan vatandaşlar için de yeni projeler geliştirmeye devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, bir örnek projeye daha imza attı.

Evde Egzersiz Programı

Salgın sürecinde evde olan kişilerin hareket etmeleri için harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarını kullanarak çeşitli hizmetleri de halkına sunuyor.

Bu dönemde vatandaşın son derece verimli bir vakit geçirebilmesi adına harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi, hazırlamış olduğu evde egzersiz programı ile de örnek çalışmaya imza attı. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın antrenörleri arasında yer alan Yasemin Barutçu da, bu dönemde uygulamalı bir biçimde hazırlanmış olan videolar eşliğinde, evde bulunan ve hareket kısıtlılığı bulunan vatandaşlar için evdeki egzersiz hareketlerini halka sunuyor.

Bu proje ile evde sporun yapılabilirliğini de gösteren Belediye, vatandaşın kendini daha sağlıklı hissetmesini de sağlamış oluyor.