İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Ekibi Şampiyonluğunu Koronavirüs Sebebiyle Ertelemek Zorunda Kaldı

İçelspor ve Mersin İdman Yurdu ekiplerinin birleşimi ile doğan İçel İdman Yurdu ekibi, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken yeni tip koronavirüs engeli ile karşılaştı. Ligdeki son 8 müsabakasından da galibiyet alan kırmızı lacivertli ekip, liderlik koltuğundaki yerini kimseye kaptırmamaya niyetli olmaya devam ediyordu. Grup içerisinde oynayacağı son 4 maçta ise yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle lige ara vermek zorunda kaldı.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs, İçel İdman Yurdu ekibinin şampiyonluğunu da geciktirdi. Ligin son 8 müsabakasında aldığı galibiyetlerle, liderlik koltuğunu uzun süredir kimseye bırakmayan kırmızı lacivertli ekip, grubun son maçında virüs sebebiyle lige ara vermek durumunda kaldı.

13 Maçta 9 Galibiyet 3 Beraberlik 1 Mağlubiyet

Türkiye’deki salgının ilerlemesi, vaka sayılarının artışı ve ölümlerin olması sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verilmesiyle, Mersin temsilcisi ekip de şampiyonluğunu ertelemek zorunda kaldı.

Tecrübeli Teknik Direktör İbrahim Baş gözetiminde olan kırmızı lacivertli ekip, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig  5. Grup müsabakalarında yalnızca Sorgun ekibine karşı yenilen İçel İdman Yurdu ekibi, 13 müsabakada 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 kez mağlubiyet alarak kayıtlara başarısıyla geçti.