Uğur Bingöl

İçel İdman Yurdu Kaptanı Uğur Bingöl İle Keyif Veren Quiz

Mersin temsilcilerinden İçel İdman Yurdu ekibinin başarılı oyuncusu kaptan Uğur Bingöl, Bölgesel Amatör Lig sayfası ile gerçekleştirmiş olduğu quiz ile spor gündemine oturdu.

Kendisine sorulan soruları cevaplayan ve İçel İdman Yurdu formasını 24 müsabakada terleten kaptana ilk soru ise en çok mutlu olduğu maç olarak soruldu. Başarılı oyuncu, ilk profesyonel maçı olan Kasımpaşa ve Alibeyköy olarak bu soruyu cevapladı.

En etkilenmiş olduğu stadyuma sıralı cevap veren Bingöl, Mersin Arena Stadyumu’nu başa alarak, 12 Haziran ve Beşiktaş Eski İnönü Stadyumu olarak da cevapladı.

Lakabı Atom Karınca

En fazla ıslıklanmış olduğu stadyuma ise Yozgat Bozok Stadyumu olarak yanıtlayan sporcu, ne zaman rakip olsa kişisel olarak koro halinde ıslıklanmış olduğunu da itiraf etti.

Birlikte oynamış olduğu en iyi kaleci ve defans sorusuna ise, kaleci olarak Rasim Mutlu ve Sertaç Güzel’i söyleyen sporcu, defans olarak da Nebi Emre Doğru, Gökhan Çalışır, Burak Altındaş ve Aslan Gök cevaplarını verirken, birlikte oynamış olduğu en iyi orta saha ve forvete ise, orta sahada Doğan Ateş ve forvette de Carlos Kahe isimlerini verdi.

Futbolcu olmasaydı spor salonu açacağını ya da ticaretle uğraşacağını belirten kaptan, idolünün Cafu ve Roberto Carlos olduğunu, lakabının da kara tren ve atom karınca olduğunu söyledi.