İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü İbrahim Baş Lig Erteleme Kararını Değerlendirdi

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de 5’inci Grup’ta yer alan iddialı ekiplerden biri olan İçel İdman Yurdu Teknik Direktöründen ertelemeye ilişkin açıklama geldi. İbrahim Baş, koronavirüs salgınına tedbir maçlı tüm spor müsabakalarının ertelenmesi kararına ilişkin değerlendirme yaptı.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in 5’inci Grup ekiplerinden biri olan İçel İdman Yurdu ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü İbrahim Baş, alınan lig erteleme kararına ilişkin açıklamada bulundu.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün, ülkemizde de görülmesinin ve vaka sayılarının artması sebebiyle, tüm spor müsabakaları için liglerin süresiz olarak ertelenmesi kararını değerlendirdiğini açıkladı.

Takvimlendirme Olana Kadar Tüm Sporcular Tatilde Olacak

Alınan karara saygı gösterilmesi gerektiğini söyleyen İbrahim Baş, süresiz liglerin ertelendiğini, yeniden takvim oluşturulacağını söyledi. Takvimlendirme sürecine kadar da tüm oyuncularının izinli olduğunu bildiren teknik adam, sonrasında tekrardan planlama yapılacağını ekledi.

Verilen tatil sürecinde ise sporcularının evlerinde antrenmanlarına devam edeceklerini söyleyen Baş, kendilerine bireysel antrenman programı hazırlayacaklarını da ekledi. Teknik hoca, Tüm oyuncuların sık sık kontrol altında tutulacağını da belirtti.