Mersin İdman Yurdu

Mersin İdman Yurdu Tarihinin En Golcü Oyuncusu Osman Arpacıoğlu

Küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da felç etmeye yetti. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de artan vaka sayıları ve ölümler sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verilmişti. Durum böyle olunca Mersin ekipleri de antrenmanlarını gerçekleştiremedi ve tüm ekipler bir süreliğine tatile çıktı.

Sporcular açısından da yakın temas olması sebebiyle ciddi bir risk taşıyan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen yeni tip koronavirüs, tüm liglerin süresiz ertelenmesine neden oldu. Mersin İdman Yurdu da bu süreçte bireysel antrenmanlarını evlerinde sürdürürken, unutulmayan oyuncuları ile tekrar gündeme geldi.

153 Maçta 78 Gol Atmıştı

Mersin İdman Yurdu forması giyen ve efsanelerden biri olarak bilinen Osman Arpacıoğlu, forma terletmiş olduğu 153 müsabakada 78 defa fileleri havalandırma başarısı göstererek kulüp tarihinde de en fazla gol atan oyuncu unvanını edinmişti.

5 Ocak 1947 yılında Ankara’da dünyaya gelen Osman Arpacıoğlu, futbol kariyerine ise Samsun Akınspor ile başlamıştı. Sonrasında ise Hacettepespor, Mersin İdman Yurdu, Fenerbahçe ve Balıkesirspor ekiplerinde forma giyen başarılı oyuncu, şimdilerde ise 73 yaşında İzmir’de yaşamaktadır.

Futbol kariyerinde geride bıraktığı goller ile konuşulan başarılı oyuncu, Mersin İdman Yurdu ekibinin de en önemli efsaneleri arasında yer almaktadır.