Galatasaray Fenerbahçe’nin İstediği Arjantinli Yıldızın Peşine Düştü

Ezeli rakiplerin transfer yarışı devam ediyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe’nin en büyük transfer hedefi Wilfried Zaha idi. Fildişi Sahilli oyuncunun menajerlik yapan ağabeyi, Mayıs ayında Türkiye’ye gelerek Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor maçını izlemişti. Söz konusu maçın ardından Fenerbahçeli yöneticilerle transfer görüşmesi gerçekleştirmişti. Wilfried Zaha, o dönemler çok ciddi taleplerde bulunuyordu. Fenerbahçe, transferi ertelemeyi seçti. Fakat, Fildişi Sahilli oyuncudan hiçbir zaman vazgeçmedi. Aradan uzun süre geçti. Galatasaray, bonservisi elinde olan Wilfried Zaha ile sözleşme imzalayarak Fenerbahçe’ye ilk transfer çalımını atmış oldu.

Fenerbahçe’nin gündemine giren bir diğer isim Tete idi. Brezilyalı futbolcu, hem tatil hem de transfer görüşmesi yapmak adına Türkiye’ye gelmişti. Fenerbahçe, bu oyuncuyu kadrosuna katmak ve taraftarlarına Wilfried Zaha’yı unutturmak istiyordu. Ancak, devreye bir kez daha Galatasaray girdi. Sarı kırmızılı kulüp, Tete’yi de ezeli rakibinin elinden çekip aldı.

Fenerbahçe İki Transfer Çalımının İntikamını Fred ile Almaya Çalıştı

Hem Fenerbahçe hem de Galatasaray, çok uzun süreden bu yana merkez orta saha arayışı içerisinde! Sekiz numara olarak tabir edilen bu bölgede oynayabilecek bir oyuncu arayan ezeli rakiplerin gündemindeki isimlerden birisi de Fred idi. Oyuncu ile ilk olarak Galatasaray ilgilenmeye başladı. Sarı kırmızılı takım, hem Manchester United’ın 15 milyon Euro istemesi hem de Fred’in Türkiye’ye gelmeye soğuk bakmasından dolayı bu transferden vazgeçti.

Wilfried Zaha ve Tete transferlerinde ezeli rakibinden çalım yiyen Fenerbahçe, taraftarlarına tüm bunların acısını unutturmak istiyordu. Sarı lacivertli kulüp, ismi Galatasaray ile anılan Fred’i kadrosuna katmak adına devreye girdi. Ünlü spor muhabiri Yağız Sabuncuoğlu, Twitter hesabından Fenerbahçeli yöneticilerin Fred için İngiltere’ye gittiklerini söyledi.

Fenerbahçe, 11 Ağustos 2023 Cuma günü akşam saatlerinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada Brezilyalı futbolcu Fred ile görüşmelere başlandığından bahsedildi. Oyuncunun 12 Ağustos 2023 Cumartesi günü Türkiye’ye geleceği belirtildi.

Galatasaray’ın Yeni Hedefi Nicolas Dominguez Oldu

Sarı kırmızılı takımın transferdeki tek hedefi merkez orta saha! Galatasaray, merkez orta sahaya bir veya iki transfer yaparak bu işi noktalayacak. Leandro Paredes’in transferi için bir süredir uğraşılıyordu. Fakat, Arjantinli futbolcu, Türkiye’ye gelmeyi bir türlü kabul etmedi. Galatasaray çareyi başka isimlere yönelmekte buldu. Nicolas Dominguez, güncel tarih itibariyle, Serie A ekiplerinden Bologna’da top koşturuyor. Oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Bu oyuncuyu Fenerbahçe de istiyordu. Ancak, sarı lacivertli kulüp, Bologna’nın 15 milyon Euro bonservis istemesinin ardından transferden vazgeçti.

Galatasaray, önümüzdeki günlerde Nicolas Dominguez için devreye girecek. 25 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Serie A’da 31 maça çıktı. Sezonu üç gol ve iki asist ile bitirdi.