Melissa Vargas Bu Yaza Damgasını Vurdu

Filenin Sultanları, Mayıs ayının ortasında milli takım sezonu için toplanmıştı. Takımda antrenör değişikliği yaşandı. 2017 yılından bu yana milli takımımızın başında olan Giovanni Guidetti ile yollar ayrıldı. Yerine gelen isim bir diğer İtalyan antrenör Daniele Santarelli oldu. Voleybol severler, Daniele Santarelli’nin bu yaz neler yapacağını fazlasıyla merak ediyorlardı.

Milli takımımızda kadroya katılan yeni isimlerden birisi Melissa Vargas idi. Voleybolu yakından takip edenler, 1999 doğumlu oyuncuyu yakından tanıyorlar. Kendisi, 2018 ila 2021 yılları arasında Fenerbahçe Opet’te forma giydi. 2021 – 2022 ve 2022 – 2023 sezonlarının ilk yarısını Çin’in Tianjin kulübünde ikinci yarısını ise Fenerbahçe Opet’te geçirdi.

Genç Oyuncu 2021 Yılında Türk Vatandaşı Oldu

Melissa Vargas, voleybola henüz altı yaşındayken başladı. Genç oyuncunun babası da eski bir hentbol oyuncusu idi. Ancak, o voleybolu tercih etti. Sekiz yaşındayken okul takımına katılan Melissa Vargas, kısa süre içerisinde kendisini gösterdi. 12 yaşındayken Küba’nın geleceği olarak görülmeye başladı. Kısa süre içerisinde Küba milli takımına seçildi. 2014 yılındaki Dünya Şampiyonası’nda henüz 15 yaşında olmasına rağmen Küba milli takımının kadrosunda yer aldı.

Melissa Vargas, 2015 – 2016 sezonunu Çekya’nın Agel Prostejov kulübünde geçirdi. Çekya’da yaşamış olduğu sakatlık dolayısıyla mecburen ülkesine döndü. Kendisine sunulan tedavi imkanlarından memnun olmayan 1999 doğumlu oyuncu, tepkisini dile getirdiği için dört yıl boyunca milli takımdan men edildi.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Fenerbahçe Opet, 2018 yılının yazında Melissa Vargas’ı kadrosuna kattı. O dönem henüz 19 yaşında olan oyuncu, kısa süre içerisinde kendisini gösterdi. Güçlü oyunu ile fark yaratıyordu. Küba milli takımında forma giymek istemeyen oyuncuya Sırbistan talip oldu. Sırplar, oyuncuyu kadrolarına katmak üzere iken devreye TVF girdi. Melissa Vargas, 9 Nisan 2021 tarihinde Tük vatandaşı oldu. Kendisinin milli takımda oynaması için zaman geçmeliydi. Bir başka deyişle, Melissa Vargas, en erken 2023 yazında milli formayı giyebilecekti.

Melissa Vargas

24 Yaşındaki Pasör Çaprazı Türkiye’nin Kazandığı Başarılara Büyük Katkıda Bulundu

Melissa Vargas’ın dünya çapında bir oyuncu olduğunu herkes biliyordu. Ancak, kendisinin takıma katkısının bu kadar yüksek olacağını herhalde kimse tahmin edemezdi. Türkiye, bu yaz, ilk olarak Milletler Ligi’nde şampiyon oldu. Melissa Vargas, turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Sıradaki hedef Avrupa Şampiyonası idi. Genç oyuncu, bilhassa yarı finalde İtalya ve finalde Sırbistan karşısında harika bir oyun ortaya koydu. Final maçında 44 sayı kaydederek ben bu işin kralıyım dedirtti. Türkiye, Avrupa şampiyonu olurken Melissa Vargas da turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.

Gelelim olimpiyat eleme maçlarına! Türkiye, Japonya’daki turnuvada Brezilya ve Japonya gibi önemli rakiplerle karşılaştı. Grubundan lider olarak çıkarak 2024 Paris vizesi aldı. Melissa Vargas, bu turnuvada da çok iyi bir performans ortaya koydu.