Mersin Olimpik Hazırlık Merkezi

Mersin Olimpik Hazırlık Merkezi Çalışmalara Başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle hazırlık çalışmalarına ara vermek zorunda kalan Mersin Olimpik Hazırlık Merkezi, çalışmalara kalmış olduğu yerden tekrar başladı.

Yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’de de spor faaliyetlerinin uzun bir süre aksamasına neden oldu. Salgının kontrol altına alınmasının ardından normalleşme sürecinin ilk aşaması sürecinde ise Mersin Olimpik Hazırlık Merkezi çalışmalarına kaldığı yerden devam etmeye başladı.

TOHM bünyesinde çalışmakta olan Atıcılık branşı sporcuları da bu süreçte hem Mersin’de hem de Erdemli’de antrenmanlarını sürdürdü.

TOHM bünyesinde ise merkezde Tabanca Sporcusu Alperen Erdur ve Tüfek Sporcusu Zahide Nur Yılmaz yer alıyor.

İlk Hedef Avrupa Şampiyonluğu

Erdemli’de çalışan sporcularda ise Tüfek Sporcusu Enes Buğra Yayla, Tüke Sporcusu Şule Nur Tekeli ve Tabanca Sporcusu Hüseyin Emre Büyükyonca antrenmanlarına devam ediyor.

Atıcılık branşında Mersin’e çok sayıda başarı getiren sporcuların öncelikli hedefi ise Avrupa Şampiyonluğu olacak.

Hedefine ulaşan sporcular, sonrasında ise Dünya Şampiyonluğu hedefinde Mersin ile Türkiye’yi temsil etmiş olacaklar.

Bu süreçte Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi Mersin bünyesinde olmak üzere Erdemli’de antrenmanlarını sürdüren Enes Buğra Yayla açıklama yaptı. 4 Türkiye Şampiyonluğuna sahip olan sporcu, ay yıldızlı bayrağı göndere çekmek istediğini belirtti. Ve bunun da asıl hedefi olduğunu özellikle ekledi.

Güncel Yazılar