Yenişehir Belediyesi

Yenişehir Belediyesi İlk Antrenmanına Bugün Çıkıyor

Tüm dünyayı olumsuz yönde etkileyen yeni tip koronavirüs pandemisi, Türkiye’de basketbol ligleri için ‘Beyaz Sezon’ ilanına neden olmuştu. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından alınan tescil kararının ardından ise spor kulüpleri dinlenmeye çekilmiş, yeni sezon için transfer arayışlarına yönelmişlerdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir zamandır parkelerden uzak kalan ÇBK Yenişehir Belediyesi için de yeni sezon hazırlıklarının yavaş yavaş başladığı bilgisi edinildi. Mersin temsilcisi ekibin bugün parkeye inerek ilk olarak toplu çalışmaları gerçekleştireceğine ilişkin açıklama yapıldı. Bugün saat 17:00’de yapılacak antrenmanın ise Servet Tazegül Spor Salonu’nda olacağı ifade edildi.

4 Transfer Gerçekleşti

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Mersin’i temsil eden tek takım Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi için yeni sezon hazırlıklarına başlanmasına karar verildi.

3 Ekim günü başlayacak olan ligler öncesinde antrenmanlara başlayacak olan Mersin ekibinin, ilk toplu çalışmasını ise bugün gerçekleştireceği bilgisi edinildi.

Servet Tazegül Spor Salonu’nda bu akşam 17:00’de başlayacak olan antrenmanla, Yenişehir Belediyesi de yeni sezon için resmen hazırlık başlangıcı yapmış olacak.

Gelecek sezona hazırlık döneminde 4 ismi transfer eden Mersin ekibinde, forvet oyuncusu Yeliz Doğan, Alina Iagupova, Liudmyla Naumenko ve Kristine Anıgwe kadroya eklenen isimler arasında yer aldılar.

Güncel Yazılar