Mersin

Mersin Voleybol Takımları İçin Beklenen Fikstür Yayınlandı

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından bir süredir yayınlanması beklenen gelecek sezon fikstürü yayınlandı. Yayınlanan listeye göre Mersin şehrini 2. Lig’de erkeklerde 1 takım, kadınlarda da 3 takım temsil etmiş olacak. Maçlar ise programa göre 25 Ekim günü başlayacak.

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs pandemisi, Türkiye’de de etkisini hala sürdürüyor. Bu zorlu süreçten en fazla etkilenenler arasında ise spor faaliyetleri ilk sıralarda geldi. Federasyonların almış oluğu kararlar gereği, Türkiye’de tüm voleybol ligleri ise tescil edilmişti.

Yeni sezonun yaklaştığı günlerde ise Türkiye Voleybol Federasyonu beklenen yeni sezon fikstürünü yayınladı. Yayınlanan fikstüre göre 2. Lig’de Mersin’i erkeklerde 1 takım, kadınlarda ise 3 takım temsil etmiş olacak. 25 Ekim günü başlayacak maçlar için hazırlık sürecine ise önümüzdeki süreçte başlanacağı tahmin ediliyor.

Mersin’i erkeklerde temsil edecek olan tek takım Kılıç Silifke İdman Yurdu olurken, takım ise 2. Lig’de 3’üncü Grup’a düşüş yaşadı.

Gelecek sezonda Aksaray, Antalya, Konya, Kayseri, Nevşehir’in de yer aldığı 10 takımın bulunduğu grupla mücadele edecek ekibin maçları 25 Ekim itibariyle başlayacak.

Kadınlarda 3 Temsilci Olacak

Öte yandan Türkiye Voleybol Kadınlar 2. Ligi’nde ise Mersin’i 3 takım temsil etmiş olacak. 2. Lig’de Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Belediyesi Mersin İhtisas S.K ve Tarsus Belediyesi temsil etmiş olacak. Maçlar 25 Ekim’de başlayacak.

Güncel Yazılar