Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kararını Açıkladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını sonrasında liglerin süresiz olarak askıya alınmasının ardından, Türkiye’deki amatör liglerin ne olacağı da merak ediliyordu. Ciddi anlamda belirsizlik durumu ile karşı karşıya kalan takımların durumuna ilişkin ise net bilgi söz konusu oldu. Mersin’de amatör futbol kulüpleri için birleştirilme kararı alındığı öğrenildi.

Koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin ciddi boyutta aksamasına neden oldu. Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig için verilen kararlar ise kademeli olarak başlangıç olmuştu.

Süper Lig ekiplerinin bile koronavirüs sürecinde şartlara uyum sağlaması son derece zor olurken, bu dönemde amatör liglerin ise ne yapacağı büyük anlamda merak edilen durumlar arasında yer alıyordu.

Futbol liglerinde ise hareketlenmeler başlarken, amatör liglerin ne olacağına ilişkin belirsizlik durumu ise can sıkar bir vaziyet halini almıştı. Edinilen bilgilere göre bu duruma ise son verildiği öğrenildi.

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, amatör liglerin durumuna ilişkin önemli bir karar alındığını açıkladı.

İki Lig Birleştirildi

Konuya ilişkin açıklama yapan Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 2. Amatör Lig ve 1. Amatör Lig’in gelecek sezonda birleştirildiğinin kararını açıkladı.

Öte yandan 1. Amatör Lig Play-Off Liginde de yer alan takımların önümüzdeki sezonda Süper Amatör Lig’e alındığı ifade edildi.

Güncel Yazılar