Türkiye Futbol Federasyonu

Türkiye Futbol Federasyonu Yönergesine Göre Halı Sahalar Açılıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs pandemisi, Türkiye’de de ciddi anlamda etkilerini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte pek çok alan salgından olumsuz etkilenirken, spor dünyasında da koronavirüs rüzgarı esmeye devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan yönergeye göre, Mersin’de halı sahalar tekrar açılacak.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada hayatı felç ederken, spor faaliyetlerinde de ciddi anlamda eksiklerin yaşanmasına neden oldu. Bu süreçte ise salgına yönelik tedbir gereği liglerin bir kısmı tescil edilirken, bir kısmı ise seyirci olmadan oynanarak tamamlandı.

Profesyonel liglerin yanı sıra, amatör liglere de olumsuz yansıyan koronavirüs pandemisi, halı sahaların da kapanmasına neden olmuştu.

Pandemi sebebiyle yaklaşık olarak 2.5 ay boyunca kapalı kalan halı sahalar ise, 1 Haziran’da açılmış, sonrasında da 3 gün geçince tekrar kullanıma kapatılmıştı.

Tedbir gereği uzun zamandır kullanılmayan halı sahalarda ise yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan 16 maddelik yönergeye göre, Mersin’deki halı sahaların tekrardan açılmasına karar verildiği açıklandı.

Toplu Taşıma Kullanımı Olmamalı

Söz konusu maddeler gereğince ise, tesislere ulaşım söz konusu olduğunda, toplu taşıma kullanılmayacak, onun yerine bisiklet ya da özel araç kullanılmakla yükümlü olunacak. Ayrıca sahalara gelenler için duş alanları ve soyunma odaları da kullanıma kapalı olmuş olacak.

Güncel Yazılar