Kazanlı İdman Yurdu

TFF’nin Kararına Kazanlı İdman Yurdu’ndan Tepki Geldi

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglere 19 Mart günü Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tedbir gereği ertelenme kararı verilmişti. Bu kararın ardından maçların ne zaman başlayacağına ilişkin açıklama beklenirken, Türkiye’de futbolun Süper Lig ile 12 Haziran’da başlayacağı duyuruldu. Her lige göre belirlenen bir başlangıç tarihi verilirken, 2. Amatör Küme’nin iptaline ve 1. Amatör Küme’nin de iptaline karar verildiği açıklandı. Alınan bu karara ise Kazanlı İdman Yurdu Kulübü’nden tepki yağdı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez alınan yeni kararlara ilişkin açıklama yaptı.

Ali Düşmez, Mersin Süper Amatör Lig’in 18 Temmuz’da başlayacağı bilgisini bildirirken, 2. Amatör Küme’nin iptal edildiğini ve 1. Amatör Küme’nin de tescil edildiğini duyurdu.

Bu kararın bildirildiği resmi açıklamanın ardından ise 1. Amatör Küme Play-Off Grubu’nda yer alan ve şampiyonluk için de mücadele veren kulüpler tepki gösterdi.

İki Kulüpten İsyan

Çukurova Birlik Futbol Kulübü ve 2. Amatör Küme B Grubu’nda lider konumda bulunan Kazanlı İdman Yurdu alınan karara ise tepki gösterdi.

Çukurova Birlik Futbol Kulübü, ligin tamamen tescil edilmesine, Kazanlı İdman Yurdu Kulübü de 2. Amatör Küme’nin iptal edilmesine tepki gösterdi.

Güncel Yazılar