Mersin Ampute Futbol Takımı

Mersin Ampute Futbol Takımı Lig Devamına Sıcak Bakmıyor

Mersin’i temsil eden tek ampute ekibi olma özelliğine sahip Mersin Ampute Futbol Takımı yönetiminde, lig devamına ilişkin karar alındı. Liglerin oynanması kararının ardından temkinli bir davranış sergileyen yönetim, bu düşüncesinde de son derece kararlı görünüyor.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüs salgını sebebiyle süresiz ara verilen liglerin durumuna ilişkin açıklama yapmıştı. Futbol liglerinin devam edilmesine karar verildiğini bildirmiş ve tüm liglerin 12-13-14 Haziran tarihlerinde başlayacağını duyurmuştu.

Bu kararın sonrasında kulüpler bir yandan sağlık bakımından maçların oynanmasının ciddi bir tehlike oluşturacağını söylemiş bir yandan da kalan maçların hesabını yapmak adına antrenmanlara başlamıştı. Bu süreçte Mersin’de mücadele eden ve şehrin tek ampute takımı olma özelliğine sahip olan Mersin Ampute Futbol Takımı yönetimi de kendi tedbirini almaya karar verdi.

Ankete Gerekeni İşaretledik

Takımın Başkanı Ali Yanaç, liglerin oynanmasının ciddi bir sağlık tehlikesi yaratacağını belirterek, yönetimle beraber maçların oynanmaması gerektiğini düşündüklerini söyledi.

Açıklanmış olan sağlık protokolüne ise kendi takımının uymasının imkansız olduğunu ifade eden Ali Yanaç, kuralların çok katı olduğunu ekledi. Katı kurallara uymak isteseler de bir ampute takımı olduklarının da özelikle vurgusunu yaptı. Federasyonun kendileri ile anket yaptığını da söyleyen Anaç, gerekeni de işaretlediklerini söyledi.

Güncel Yazılar