Mersin

Mersin’de Online Spor Eğitimi Bugün Başladı

Yeni tip koronavirüs sürecinde yaşanan karantina sürecinde, evde kalanlar için spor etkinliklerini online hizmet şeklinde sürdüren şehirlerden biri de Mersin oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenen Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde 81 ilde hayata geçirilecek olan kurslar için de hazırlığa geçildi.

Koronavirüs sürecinde vaktini evde geçiren kişilerin daha sağlıklı bir bedene ve bağışıklık sistemine faydası dokunması adına evde egzersiz programları başlatıldı. Evlerde hareketsiz kalan kişiler için başlatılan 81 ildeki online spor dersleri başlatılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan bu karar çerçevesinde, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de harekete geçti. Bünyede görev alan antrenörler, Spor Psikologları ve Diyetisyenler tarafından özel olarak hazırlanan eğitimler için ise özel olarak günler belirlenecek.

Çok Sayıda Branş Yer Alıyor

11 Mayıs Pazartesi itibariyle İl Müdürlüğü’ne ait olan sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak kurslarda, çok çeşitli branşlar da yer alacak.

Atletizm, jimnastik, judo, karate, kickboks, muaythai, taekvondo, halk oyunları, core ve eve uygun olan spor çalışmaları da bu süreçte yer alan branşlar arasında yer alacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen dönemde fiziksel aktivitelerin kısıtlanmaması gerektiğine de dikkat çekti. Buna ilişkin programın da bugün itibariyle başladığını açıkladı.