Şevket Varan

Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Şevket Varan’dan Açıklama

Süper Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Şevket Varan, İçel İdman Yurdu Yönetiminin yapmış olduğu açıklamaları yanıtladı.

Açıklamasında Mersin İdman Yurdu camiasına seslenen Şevket Varan, sezon başında yaşanan kulübün küme düşme cezasına ilişkin konuştu. Camianın ve taraftarın bu anlamda toplantı yaparak İçelspor çatısı altında birleşme kararı aldığının da altını çizdi.

Yaşanan birleşme kararı neticesinde, kulübün sportif faaliyetlerini A takım kategorisinde durdurduklarını ve İçel İdman Yurdu ismiyle tekrar birleştiklerini belirtti.

Bu anlamda İçel İdman Yurdu ismi ile bir araya gelindiğini ve Mersin şehrine de profesyonel birtakım kazandırdıklarını ekleyen Varan, sezona da böyle başlıklarının altını çizdi.

Bu süreçte 3 aylık dönemde İçel İdman Yurdu’nun Mersin’e entegre olması için Mersin İdman Yurdu camiası adına da elinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Bu dönemde bir bütünlük sağlanmasına da vesile olduğuna dikkat çeken Başkan, gösterdiği fedakarlıkları da yine tek tek açıkladı.

Fırsatçı Ve Talihsizler

Fedakarlıklar arasında kulübe tesis tahsis etme, tesisin saha bakımları, takım kampına 1 aylık katılım gibi durumların olduğunu da özellikle vurguladı.

Bu süreçte İçel İdman Yurdu yönetimi ve Şeytanlar Grubu arasında yaşanmış olan anlaşmazlığa da açıklamalarında ye verdi. 2-3 gündür basına demeç veren eski yöneticileri ise hem fırsatçı hem de talihsiz bulduğunu ekledi.