İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu’ndan Kırmızı Şeytanlar’a Yanıt

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu yönetimi, taraftar grubu olan Kırmızı Şeytanlar’ın desteğini çekmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu takımının taraftar grubunun, önceki günlerde takımdan desteklerini çektiğini açıklamıştı. Konuya ilişkin cevap niteliğindeki açıklama ise kulüpten geldi.

Yönetim, Şeytanlar Grubunu’nun ayrılışına ilişkin Kulüp ve Yöneticilere karşı herhangi bir dayanağı bulunmayan yanıltıcı söylemlere açıklama yapma gereğinin duyulduğunu belirtti.

2018-2019 sezon sonunda 95 senelik Mersin İdman Yurdu Kulübü’nün borçları sebebiyle TFF tarafından ligden düşürüldüğü hatırlatıldı.

Algı Operasyonuna İzin Vermeyeceğiz

Bu süreçte kulübün ismini, armasını ve renklerini yaşatmak amacıyla da yöneticilerin, Mersin spor kamuoyunun, taraftarların ve Kırmızı Şeytanlar taraftar grubunun onayı alınarak İçelspor ile birleşme kararını ekledi.

Yapılan tüm eylemler ve kararlar dahilinde takım ruhunu tekrar yaşatmak amacıyla 3 yıldır da hiçbir kurum ve kuruluştan yardım alınmadığına dikkat çekildi.

Bu anlamda Başkan Metin Saltık ve diğer yöneticilere karşı oluşturulmak istenen algı operasyonlarına ise boyun eğmeyeceğinin altı çizildi. Bundan sonra da her zamankinden daha istekli ve arzulu olarak bir şekilde de yollarına devam edileceği ifade edildi.