Kırmızı Şeytanlar

Kırmızı Şeytanlar İçel İdman Yurdu’ndan Elini Çekti

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu ekibinin taraftar grubu Kırmızı Şeytanlar, desteğini geri çektiğini duyurdu. Sebeplerini bir bir açıklayan taraftarlar, spor kulübüne ise sitem dolu mesajlar gönderdi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibinin taraftar grubu Kırmızı Şeytanlar, kulüpteki desteğini geri çekti. Desteklerini neden çektiklerini de açıklayan taraftarlar, öncelikli olarak bir açıklama yaptılar.

Sezon başında Türkiye Futbol Federasyon kararı ile küme düşme cezasından kurtulmak adına Mersin İdman Yurdu ve İçelspor takımlarının birleştirildiğini hatırlattı.

İstekleri Sıraladılar

Kulübün armasını ve takımı yaşatabilmek adına İçel İdman Yurdu adı altında iken, İçelspor yönetiminde 3 istekte bulunduklarını belirttiler. İsteklerden ilkinin, Mersin İdman Yurdu armasının ilerleyen süreçte yeniden aynı isimle ve takımın şehri olması olduğu belirtildi. İkinci istekte ise, deplasmanlarda taraftarlara otobüs sağlanması ve bunun da yönetim tarafından organize edilmesi şeklinde vurgulandı.

Üçüncü istekte, kulübün mersin halkına mal olması adına taraftara kongre üyeliği hakkının tanınması olduğuna dikkat çekildi.

Bu anlamda, Kırmızı Şeytanlar taraftar grubu olarak, tüm üstlerine düşen fedakarlıkları yaptıklarına inandıklarını da belirterek, bunları da tek tek örnek sıralaması şeklinde sundular. Bu durumdan ötürü de takımdan desteklerini çektiklerini bildirdiler.