İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu’nun 3. Lig İddiasına Yanıt Ali Düşmez’den Geldi

Süper Toto Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu ekibinin 3. Lig iddialarına ilişkin Ali Düşmez açıklama yaptı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı yapmış olduğu açıklamada, iddianın asılsız olduğunu ifade ederek, resmi bir ağızdan duyuru gelmediği sürece itibar edilmemesini belirtti.

Süper Toto Amatör Lig’de mücadele veren İçel İdman Yurdu ekibi, bu sezondaki üstün başarısı ile taraftarını ve yönetimi son derece mutlu etti. Mersin temsilcisi ekibin 3. Lig’e yükselme iddialarına ilişkin ise Ali Düşmez açıklama yaptı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Düşmez, söz konusu iddianın tamamen asılsız olduğunu ifade etti. Resmi bir ağızdan açıklama yapılmadığı sürece de, itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Henüz Karar Alınmadı

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. M. Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir ve TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı bir araya geldi.

Toplantıya katılım sağlayanlar arasında 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ekiplerinin aralarında belirlemiş olduğu başkanlar ve TASKK Genel Başkanı da yer aldı. Video konferans yöntemi ile gerçekleşen toplantıda, liglerin durumuna ilişkin bir karar alınmadığı da belirtildi.