Mikdat Sevler

Mikdat Sevler’den Önemli Açıklamalar

Atletizm Mersin İl Temsilcisi Halil Oğuz, önemli açıklamalarda bulundu. Mersin şehrinin atletizm branşında Türkiye’nin bir numarası olduğunu da özellikle ifade etti.

Atletizm Mersin İl Temsilcisi görevinde yer alan Halil Oğuz, çarpıcı açıklamalara ve itiraflara imza attı. Koronavirüs salgını döneminde dahi milli atletlerin özel izin alarak antrenmanlarını sürdürdüğünü belirten Oğuz, Mersin şehrinin bu branşta Türkiye’de en iyisi olduğuna da dikkat çekti.

110 metre engelli branşında yarışan milli atlet de Mikdat Sevler de spora başlangıcına ilişkin konuştu. Yaklaşık olarak 8 yıldır bu sporu yaptığını ifade ederek, atletizme ilkokul yıllarında başladığının altını çizdi. Öğretmeninin yönlendirmesi ile bu spora başladığını belirten milli atlet, bugüne kadar da ilgisini sürdürdüğünü ekledi.

Bu Sene İçin Yarış Kalmadı

Şu an 110 metre engelli branşında yarıştığını ifade eden Mikdat Sevler, bu dalda Türkiye’deki gençler U23 ve büyükler rekoruna da sahip olduğunu hatırlattı. Ayrıca Balkan şampiyonluklarının da olduğunu belirterek, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda da yarı finalleri olduğunu vurguladı.

Bu sene yarışın koronavirüs salgını nedeniyle kalmadığını da belirten milli atlet, yalnızca 22 Eylül günü Balkan ve Ağustos ayında da Türkiye Şampiyonası’nın yapılacağının söylendiğini ekledi. Avrupa Salon Şampiyonası barajını da geçtiğini belirten sporcu, oraya da gideceğini ifade etti.

Güncel Yazılar