Halil Oğuz

Atletizm Mersin İl Temsilcisi Halil Oğuz Konuştu

Mersinli milli atletler koronavirüs salgını sürecinde özel izin ve sosyal mesafe kuralları dahilinde antrenmanlarına devam ettiler. Gözlerine olimpiyatlara diken sporcular, gelecek yıla ertelenen olimpiyatlar ile Avrupa Şampiyonası’na hazırlanmaya devam ediyorlar.

Koronavirüs salgını sebebiyle özel izinle ve sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayarak antrenmanlarını sürdüren Mersinli milli atletizmciler, olimpiyatlara hazırlanıyor.

Pandemi nedeniyle ulusal ve uluslararası çok sayıda organizasyon iptal edilmeye devam ediliyor. Spor faaliyetlerini adeta durma noktasına getiren salgın hastalık, şampiyonaların bazılarının da erkenden tamamlanmasına neden oldu.

Tedbir gereği spor salonlarında antrenmanların yapılamadığı zorlu süreçte ise, Mersinli atletler çalışmalarına devam ettiler. Özel izin alarak çalışan sporculara ilişkin konuşan ise Atletizm Mersin İl Temsilcisi Halil Oğuz oldu.

Özel İzin Aldılar

Sporculara İçişleri Bakanlığı’ndan özel izin verildiğini belirten Halil Oğuz, 2020 Olimpiyatları’nın sonraki yıla ertelendiğinin altını çizdi. Bunun da kendileri açısında son derece iyi olduğunu söyleyerek, bu zorlu süreçte dünyadaki en şanslı ülkelerden birinin kendileri olduğunu ifade etti.

Türkiye’de atletizmin beşiği denmesi sebebiyle Mersin’in akla geldiğini ekleyerek, şu an için ilk 2’de olduklarını belirtti. Hem teknik kadrolarının hem de sporcularının yanı sıra, okulların ve spor tesislerinin de iyi olduğuna dikkat çekti. Bu sebeple de atletizmde Mersin’in Türkiye’nin bir numarası olduğunu ekledi.

Güncel Yazılar