Metin Saltık

Metin Saltık’tan Ramazan Bayramı Kutlaması

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı Metin Saltık, Ramazan Bayramı’na özel kutlama mesajı yayınladı. Tüm Mersinlileri ve İslam aleminin bayramını bu mesaj vesilesi ile de kutlamış oldu.

İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı Metin Saltık, Ramazan Bayramı için özel bir mesaj yayınlayarak tüm Mersinlilere ve İslam alemine kutlama dileklerinde bulundu. Yönetici yapmış olduğu yazılı açıklamada ülkede barış ve huzuru daha da pekiştirmesi dileklerinde bulundu. Ve tüm vatandaşların mübarek Ramazan Bayramı’nı İçel İdman Yurdu ailesi adına yürek kutladığını vurguladı.

Ayrıca, tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını sürecine de değinen Saltık, pandeminin Ramazan Bayramı’na olan etkisinin de altını çizdi.

Zor Bir Süreçten Geçiyoruz

Kovid-19 salgını gölgesinde bir ramazan ayı geçirildiğini belirten yönetici, bunun ilk defa yaşandığını ekledi. Zor bir süreçten geçildiğine de dikkat çeken Kulüp Başkanı, sosyal hayatın mecburen mesafeli ve yeni kurallara göre de şekillendiğini belirtti.

Söz konusu şartlar altında olunmasına rağmen ise 11 ayın sultanı ramazan ayında oruçların tutulduğunu, ibadetlerin evlerde gerçekleştiğini ifade etti.

Ayrıca başkan, manevi değerlerin en yüksek perdeden paylaşılmış olduğu ramazan ayında, yüreklerin kucaklaşmış olduğunun da altını çizdi. Ve birlik ve beraberlik ruhunun tekrardan bütün kalplerde hissedileceğine inandığını söyledi.

Güncel Yazılar