Metin Saltık

Metin Saltık 18 Temmuz Kararını Değerlendirdi

Yeni tip koronavirüs salgının kontrol altına alınmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu liglerin başlamasına ilişkin tarihleri açıkladı. Fakat maç hazırlıklarına başlayan spor kulüplerinin antrenman sürecindeki testlerinde ise pozitif vakaların bir anda artış göstermesi, spor kulüplerinde ve sporcularda endişeye neden oldu. Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi ise bu konuya son derece temkinli yaklaşmaya karar verdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan İçel İdman Yurdu Kulüp başkanı Metin Saltık, federasyonun almış olduğu karara saygı duyduklarını söyledi. Fakat nemin %95’e ulaşmış olduğu günlerde maçları nasıl oynayacaklarını da sorar nitelikte konuştu.

İnancımız Ve Güvencimiz Tam

Mersin’deki maçların gece oynanma kararını da onaylayan Metin Saltık, maçların nasıl olacağını ve rakiplerin stadyumlarının da elverişsiz olduğunun özellikle altını çizdi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan 18 Temmuz Bölgesel Amatör Lig başlangıcı tarihini eleştiren İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı, Mersin’in yaz aylarının sıcaklığına dikkat çekti. Hava sıcaklığı nedeniyle de lige hazırlanmanın son derece zorlu olduğunu ifade etti. Hedefi olan bir takım olduklarını belirten Saltık, bir şekilde bu ligin oynanacağını ve kendilerinin de 4 tane maçının kaldığını ekledi. Bu maçların ise Talasgücü Belediyespor, İskenderunspor, Ceyhanspor ve Sorgun Belediyespor ile olduğu bilgisini verdi. Ve bu mücadeleleri de kazanacaklarını söyleyen yönetici, takıma olan inancın ve güvencin tam olduğunu vurguladı.

Güncel Yazılar