Meskispor

Meskispor ve Erdemli Belediyespor Belirsizliği

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karar gereği TFF 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig için tescil gerçekleşti. BAL’da mücadele eden Meskispor ve Mersin Süper Amatör Lig Play-Off Grubu’nda oynayan Erdemli Belediyespor akıbeti ise merak ediliyor. İki takım için de amatör işlerin bir an önce karar verilmesini beklediği öğrenildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de futbol ligleri için yeni kararlar alındı. 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig için ise tescil kararı alındığı açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan tescil kararının ardından ise iki takımın durumuna ilişkin belirsizlik devam ediyor.

Açıklama Bekleniyor

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Meskispor ile Mersin Süper Amatör Ligi Play-Off Grubu’nda yer alan Erdemli Belediyespor için ise karar vermesi bekleniyor.

Türkiye Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez, bu duruma ilişkin açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamaya göre de TFF Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu toplantının neticesinde alınan karara değinmişti.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lig’e de 11 grubun birincisinin terfi ettirilmesine karar verildiğini belirtti.

Öte yandan BAL’dan Yerel Lige düşme, Yerel Ligden BAL’a çıkma ve BAL Baraj müsabakalarıyla da alınacak kararların sonrasında açıklanacağını eklemişti.

Güncel Yazılar