Mersin Stadyumu

Mersin Stadyumu İçin Hazırlıklar Başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de tüm liglere uzun süreli bir ara verilmişti. Ülkede basketbol ve voleybolda ligler için tescil kararı alınırken, futbol ise kaldığı yerden kademeli olarak devam ediliyor. Bu süreçte ise Mersin Stadyumu için çalışmalar hızlandırılmaya başladı. Statta hem saha zemininde bakım yapılırken, hem de stattaki tribünlerin elden geçirilmesine karar verildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, beraberinde spor faaliyetlerinde de çok ciddi aksaklıkların yaşanmasına neden oldu. Mart ayı itibariyle süresiz olarak askıya alınan liglerde, 12 Haziran itibariyle ise kademeli bir başlama gerçekleşti.

Türkiye Futbol Federasyonu her lig için bir başlangıç tarihi belirlerken, şehirlerde de hazırlık sürecine başlandı.

Mersin Stadyumu da bu kapsamda çalışmaların hızlandırıldığı oyun alanlarından biri oldu. Saha zemini ile ilgili bakım süreci başlatılırken, ayrıca stattaki tribünler de elden geçirildi.

Dezenfekte İşlemleri De Tamamlandı

TFF 1. Lig mücadeleleri için 19 Haziran itibariyle başlayan mücadele sürecinde, alt ligler adına verilecek karar da bu süreçte merakla bekleniyor.

Mersin’deki takımlara ev sahipliği yapan Mersin Stadyumu da bu kapsamda kendisini her olasılığa karşı hazırlıyor.

Bu çerçevede hava sıcaklığının artması ve nemin artması sebebiyle saha zemininki kök havalandır ve yüzey havalandırma çalışmasının yapıldığı öğrenildi. Tribünlerin bakıma alınmasının yanı sıra, stat girişi ve içinde de salgına karşı dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi.

Güncel Yazılar