Çukurova Basketbol

Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Maçları İptal

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada durma noktasına gelen spor faaliyetleri, Türkiye’yi de son derece olumsuz etkiledi. 19 Mart itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığınca alınan karara göre ülkedeki tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Liglerin ne zaman açılacağına ilişkin beklenen açıklama ise dün yapılan toplantı ardından geldi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, ülkedeki tüm basketbol liglerinin tescil edildiğini açıkladı. Liglerin ikinci yarılarının oynanmamış sayılması üzerine, şampiyonun da belirlenmeyeceği belirtildi.

Liglerin sona erdirilmesine ilişkin duyurunun ardından ise Mersin’i Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol maçlarının da iptali açıklanmış oldu.

Şampiyon Belirlenmeyecek

 Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde önemli bir başarıya imza atmaya yakın olan Mersin temsilcisi Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol ekibinin tüm maçları da alınan kararla iptal edilmiş oldu.

Takımın ikinci sezonunda oynadığı maçlar yok sayılırken, konuya ilişkin detaylı bilgilendirme Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan geldi.

Başkan, liglerin ikinci sezonunun yok sayıldığını belirterek, şampiyonun ise belirlenmeyeceğini bildirdi. Ayrıca liglerde bu sezon için küme düşme ve çıkma gibi durumun da olmayacağına dikkat çekti. Çukurova ekibinin de ikinci sezonu böylelikle iptal olmuş oldu.

Güncel Yazılar