Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi

Çukurova Basketbol Kadınlar Takımı’nın En Skorer İsmi Alexandria Bentley Oldu

Yabancı oyuncular bakımından pek fazla şansı bulunmayan Çukurova Basketbol Kadınlar Takımı, bu sezon için şans sahibi oldu. Bu sezon sürecinde takımın en başarılı oyuncularından ve takıma da katkı sağlayanlarından biri ise Alexandria Bentley oldu. Başarılı oyuncu toplamda 334 sayı ve 114 asist ile takımın en skorer ismi olmakla kalmadı, en fazla asiste imza atan basketbolcusu da oldu.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yer alan Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi ekibi, önceki haftalarda hem lig sürecinde hem de Avrupa’da oynanan oyunlarda yüksek performans ile ön plana çıktı. Takımın en başarılı ismi ise 334 sayı ve 114 asist ile Beleruslu basketbolcu Alexandria Bentley oldu.

Önceki sezonlarda yabancı oyunculardan yana pek fazla şansı gülmeyen Mersin temsilcisi ekip, bu kez Beleruslu basketbolcu ile istediği başarıya ulaştı.

En Fazla Asiste İmza Attı

Gard pozisyonunda oynayan başarılı basketbolcu, sezon başından bu yana ise Amerika WNBA’nin Connecticut takımından Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi ekibine transfer olmuştu.

Sezon sürecinde en fazla sayıya 334 ile ulaşan başarılı oyuncu, 114 asist ile de en fazla asiste imza atarak başarısını ve üstün performansını kanıtladı. Mersin ekibinin de bu kez, yabancı oyuncudan yana şansı gülmüş oldu.