Özgür Sofi

Çukurova Birlik Futbol Kulübü Kalecisinin Test Sonucu Negatif Çıktı

Çukurova Birlik Futbol Kulübü kalecisi olan Özgür Sofi, Kovid-19 testinin negatif çıktığı bilgisini paylaştı.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor kulüplerine de olumsuz etki etti. Pek çok Süper Lig ekibinde gerek oyuncuların, gerek idari çalışanların gerekse de teknik ekip kadrosunda pozitif test sonuçları çıkan kişilerin yer alması, tüm dünyayı da endişeye soktu.

Türkiye’de de her geçen gün sayısını artıran vaka, Mersin’de de 1. Amatör Küme Play-Off Grubu’nda yer alan ve şampiyonluk mücadelesi veren Çukurova Birlik Futbol Kulübü ekibinin başarılı kalecisi Özgür Sofi de, yeni tip koronavirüs belirtileri gösterdiği için 7 günlük süre içerisinde Mersin Şehir Hastanesi’nde yatmakta idi.

5 Gündür Karantinada Tutuluyordu

Karantina altında tutulan kalecinin Kovid-19 testinin sonucu ise geçtiğimiz günlerde belli oldu. Sofi’nin koronavirüs testinin negatif çıktığı da sevindirici bir haber olarak paylaşıldı.

Testin negatif çıkmasının ardından açıklama yapan kaleci, 5 gündür karantina altında tutulduğunu, sebeplerinin ise yüksek ateşi kuru öksürük olduğunu ve 4 gündür de düşmeyen bir ateşi olduğunu söyledi. Ateşinin ise dün itibariyle düştüğünü belirterek, testinin de negatif çıktığını müjdeledi.