Basketbol

Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi Kayseri Deplasmanına Hazırlık Yapıyor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 20’inci haftasında deplasman müsabakası için Kayseri Basketbol ve Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi ekipleri karşı karşıya gelecek. Müsabakanın hazırlıklarına ise sıkı bir tempo ile Mersin’de başlandı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 20’inci hafta müsabakası için Kayseri Basketbol ile karşı karşıya gelecek olan Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi ekibi, hazırlıklarına sıkı bir tempo ile başladı. Servet Tazegül Spor Salonu’nda yapılan hazırlıklar, ekibin başında takımın Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu yer aldı. 2 saat boyunca süren turuncu mavili ekibin hazırlıkları ise bugün yapılan idmanla da devam etti. Ekip, müsabaka için Cuma günü oyunun oynayacağı Kayseri’ye doğru hareket edecek.

Alt Sıralardan Kurtulmak İsteniyor

Ligdeki kupa mesaisi için Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hazırlık maçlarına da çıkan Mersin temsilcisi ekip, yarışmalardan da galibiyet alarak çıkmıştı. Ligdeki son 2 müsabakada da mağlubiyet alan turuncu mavili ekip, Kayseri Basketbol ekibini de mağlup etmek ligde kendine yepyeni bir sayfa açarak ilerlemek istiyor. Öte yandan Mersin ekibi, ligdeki alt sıralardan da uzakta kalmak isteyen ekip, sezonu da play-off potasında tamamlamayı kendine hedef ediniyor.