Mersin

Mersin’de İkinci Cuma Namazı Sahalarda Kılındı

Yeni tip koronavirüs salgınının Türkiye’de kontrol altına alınmasının ardından, normalleşme sürecinin ilk aşaması devreye girdi. Uzun bir süre ibadete kapalı olan camiler de bu dönemde ibadete açılmaya başladı. Mersin ise bu anlamda farklı bir görüntüye imza attı. Şehirde camilerin yanı sıra, futbol sahalarında da namaz kılınmaya devam ediliyor. Uzun bir aranın ardından binlerce kişinin ikinci defa cemaat ile namaz kılması ise renkli anların yaşanmasına neden oldu. Şehrin Cuma namazı ise İl Müftüsü Şaban Kondi tarafından Koray Aydın Stadyumu’nda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde kılındı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinin yanı sıra ibadet yerlerin de durma noktasını yaşattı. Tedbir  sebebiyle Türkiye’de uzun bir süre Cuma namazı kılınmazken, salgının kontrol altına alınmasıyla ise normalleşme sürecinin ilk aşaması başladı.

Koray Aydın Stadyumu’nda Cuma Namazı

Normalleşme sürecinin ilk aşamasına göre ise Cuma namazlarının açık havada, sosyal mesafe kurallarına uyum sağlanacak şekilde kılınmasına izin çıktı. Mersin kentinde ise uzun bir aranın ardından ikinci kez kılınan Cuma namazında farklı görüntüler ortaya çıktı.

13 Mart’ta kapanan camilerin, tekrar açılmasının ardından, Mersin futbol sahaları da ibadet yerlerine döndü. Binlerce kişinin sahada kıldığı namaz da farklı bir görüntüye neden oldu. Koray Aydın Stadyumu’nda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak kılınan namaz büyük bir mutluluk tablosunu ortaya koydu.

Güncel Yazılar