Mersin Valiliği Halı Saha Kararını Duyurdu

Yeni tip koronavirüs önlemleri çerçevesinde 16 Mart günü halı sahalar da kapatılan işletmeler arasında yer alıyordu. Normalleşme sürecinde tekrardan hizmet vermeye başlayan halı sahalar 1 Haziran Pazartesi günü ve 2 Haziran Salı günü akşam 21:00’e kadar açılış süreci oldu. Fakat yeni alınan karara göre halı sahaların tekrar kapatıldığı bildirildi.

16 Mart 2020 günü koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde halı sahaların kapatılmasına karar verilmişti. Fakat normalleşme sürecinde tekrardan açılan halı sahalar için bir kapatma kararı daha geldi.

1 Haziran Pazartesi ve 2 Haziran Salı günü saat 21:00’e kadar açık olan halı sahalar, için tekrar kapatılma kararı alındı.

Konunun derinlemesine ele alınması adına Mersin İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu toplantı kararı aldı. Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, halı sahaların kapatılmasına karar verildiği bildirildi.

Kısıtlamalar Devam Edecek

Alınan karara ilişkin ise Mersin Valiliği tarafından açıklama yapıldı. İlgili federasyonların izni yapılacak müsabaka, antrenman ve hazırlık süreçleri hariç olmak üzere bazı spor alanları için yeni kararlar alındı.

Belirtilen harici durumlar olmaksızın, spor merkezleri, tesisleri ve salonlarında takım ve temas halindeki sporlar, müsabakalar, eğlence amaçlı maçlara ilişkin kısıtlamaların bir süre daha devam edeceği bilgisi verildi.

Güncel Yazılar