Yenişehir Belediyesi

Mersin Yenişehir Belediyespor İki İsimle Anlaştı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını basketbol liglerinin tesciline neden olmuştu. Şampiyon ilan edilmeden iptal olan ve beyaz sezon ilan edilen süreçte, spor kulüpleri de gelecek sezonun hazırlıklarına başladı.

Beyaz Sezon ilanından sonra önümüzdeki sezona hazırlık yapan basketbol ekipleri, yoğun bir transfer dönemi ve hazırlık sürecinden geçiyorlar. Kadrolarını daha iddialı bir hale getirmek isteyen ekiplerde, sıkı bir çalışma dönemi de yaşanıyor.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor ekibi de bu süreçte iki yeni transfer ilanında bulundu. Mersin temsilcisi ekip, Alina Iagupova ve Liudmyla Naumenko ile anlaştığını resmen duyurdu.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor ekibi, iki yeni transferinin duyurusunu resmen yaptı. Alina Iagupova ve Liudmyla Naumenko ile anlaştığını duyuran kulüp, iddialı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yeni sezona daha iyi ve güçlü bir kadro ile çıkmak isteyen Mersin temsilcisi ekip, eski oyuncularıyla anlaşmaya varmış oldu.

1000 Sayıya Ulaşan İlk Sporcu

Konuya ilişkin açıklama ise kulüpten geldi. 2018-2019 sezonunda ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor ekibinde forma terleten Iagupova ve Naumenko ile üçer yıllık anlaşma imzalanmış olduğu da resmen açıklandı.

Kulüp tarihinde 1000 sayıya ulaşan Iagupova, bu sayıya ulaşan ilk sporcu olurken, Naumenko ise Mersin ekibinde 10.6 sayı, 5.9 ribaunt ve 2.3 asist ortalamasına sahipti.

Güncel Yazılar