Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehrin Gururu Olmaya Devam Edecek

Mersin şehrinin spor dünyasında büyük başarılara imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü hedeflerini ilerletmeye devam ediyor. Her sezonda başarılarına bir yenisini daha ekleyen kulüp, kadın voleybol ve hentbol takımları gelecek sezonlarda da branşlarındaki 2. Liglerde mücadele etmeye hazırlanıyor.

Mersin şehrinin spordaki en önemli başarı kaynaklarından biri olan Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Kadın Voleybol A Takımı, hedeflerini ilerletmeye devam ediyor. Başarılarına sürekli yeni başarılar eklemeyi başaran takım, 2020-2021 sezonunda da Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi’nde mücadele etmeye hazırlanıyor. Ayrıca Hentbol A Takımı da Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’nde şampiyon olmak için ter dökmenin planlarını yapıyor.

Başarısı ile dikkatleri çeken ekip, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından da 2. Lig’de oynamaya davet edildi. 2019-2020 sezonunda Bölgesel Lig’de mücadele eden ekip, yerelde de gençlerde, yıldızlarda, küçüklerde ve miniklerde mücadele ediyor.

Yeni Başarılar Eklenecek

Mersin’i temsil edecek diğer bir takım ise Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Hentbol Takımı oldu. Gelecek sezonda Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’nde mücadele etmeye devam edecek olan ekip, şampiyon olmak için çalışmalarını sürdürecek.

Bu sezon daha güçlü bir şekilde hazırlık yapacak olan genç sporcular, spordaki başarıları ile şehrin de en önemli gurur kaynaklarından biri konumuna yerleşti.

Güncel Yazılar