Mersin İdman Yurdu

Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda Yenilenme Çalışmaları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Mersin İdman Yurdu adını taşıyan meydanın yenilenmesi için çalışmalarına başladı. İlk etapta meydanda boyama çalışmaları yapılırken, sütunların da kırılan bölümlerinde bakım ve onarım yapılıyor. Mte yandan Mersin İdman Yurdu meydanında peyzaj düzenlemeleri de yapılmaya başlandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, şehrin en önemli simgelerinden biri olan Mersin İdman Yurdu meydanının onarımına başladı.

Kulübün adını taşıyan meydandaki çalışmalarda, ilk etapta ise boyama çalışmaları yapıldığı öğrenildi. Sonrasında ise belediye ekipleri, sonrasında ise sütunların kırılan kısımlarını da bakım ve onarımdan da geçirdi.

Tüm Meydanda Ekipler Çalışıyor

Meydanda ayrıca peyzaj düzenlemeleri de yapılırken, Mersin İdman Yurdu meydanı eski halinden çok daha güzel bir hal almış olacak.

Konuya ilişkin açıklama ise Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada, Mersin’in marka adı olan ve şehrin işgalden kurtuluşuyla aynı yaşta olan futbol kulübü, şehrin meydanında ise adını taşımayı sürdürecek.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarda, ışıklandırma sistemi de yenilenmeye devam ediliyor. Öte yandan meydan yer alan havuzun da bakımının yapılmasının yanı sıra, sulama sistemlerinin de elden geçirilmesine karar verildi.  

Güncel Yazılar