Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri İlgi Görüyor

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken, tüm ülkede de kısıtlı bir yaşam hali başlamıştır. 3 ay kadar bir süre evde kalan Mersin halkı da normalleşme sürecinin ilk aşamasında sportif faaliyetlere yönelmeye karar verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Harekete Devam’ projesi kapsamında şehir halkı spor yapmaya başladı. Şehrin 17 farklı noktasında bir araya gelen Mersinliler, sabah ve akşam olmak üzere uzman antrenörler eşliğinde spor yapıyorlar.

Koronavirüs sürecinde sporun faydasının bilincine varan vatandaşlar, antrenörler eşliğinde bilinçli spor yapmanın da keyfini çıkarmaya başladı.

Özellikle 50 Yaş Üstü Katılımı Yoğun

Mersin Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla hayata geçirilen ‘Harekete Devam’ projesi sayesinde, halk artık hem bilinçli spor yapmanın keyfine vardı hem de daha sağlıklı bünyelere sahip olmanın ayrıcalığını yaşamış oldu.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde görevli olan uzman antrenör Ferda Ongun da bu kapsamda çalışmalarını sürdürenlerden biri oldu.

Sahil şeridindeki Adnan Menderes Bulvarı Fenerbahçe Meydanı’nda çalışmalarını sürdüren spor eğitmeni, spora katılanların hem mental hem de fiziksel açıdan rahatladıklarını belirtti. Özellikle de 50 yaş üzerindeki kişilerin etkinliklere katılım sağladığını ifade eden uzman eğitmen, onlarla sohbet etmenin de çok keyifli olduğuna dikkat çekti.  

Güncel Yazılar