Kırmızı Şeytanlar

Kırmızı Şeytanlar Desteğe Devam Edeceğini Açıkladı

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu ekibi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen kararla şampiyon ilan edildi. Üst lige yükseltilen ekipte, taraftarlara ilişkin ise yeni bir gelişme yaşandı. Bir süre önce kulüple bağlantısını kestiğini açıklayan Kırmızı Şeytanlar isimli taraftar grubu, takıma tekrar destek vereceklerini duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de futbol liglerinde kademeli bir başlangıç yaşandı. Süper Lig ve TFF 1. Lig için başlangıç yapılırken, 2. Lig, 3. Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig için ise karar uzun bir süre belirlenemedi.

Son olarak ise Türkiye Futbol Federasyonu, beklenen kararı açıkladı. TFF 2. Lig, 3. Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig için ise tescil kararı verildi.

Verilen kararın ardından Süper Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu ise, ligin şampiyonu olarak ilan edildi. Şampiyonluk sevinci yaşayan Mersin temsilcisinde ise hareketlilik yaşandı.

Karardan Vazgeçildi

Profesyonel lige yükselen İçel İdman Yurdu Kulübü ile bir süre önce yollarını ayırma kararı alan Kırmızı Şeytanlar adlı taraftar grubu, yeni bir açıklama ile gündeme geldi.

Yazılı açıklama yapan Kırmızı Şeytanlar isimli taraftar grubu, şehrin büyükleri ve taraftarların büyük baskısı ile alınan karardan vaz geçildiğini duyurdu. Ve kulübe desteğe devam edeceklerini de ifade etti.  

Güncel Yazılar