Meskispor-Talas

İçel İdman Yurdu Futbolcularından Mersin’e Evde Kal Çağrısı

Bölgesel Amatör Lig’in önemli ekiplerinden biri olan ve şampiyonluk yolunda büyük bir mücadele veren İçel İdman Yurdu oyuncular, evde kal çağrısı yaptı.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde en kritik zaman dilimine giren Türkiye’de, ilk vakanın sonrasında en fazla ses getiren şeylerden biri de evde kalma çağrısı oldu. Son derece hızlı yayılan bir salgın hastalık olarak bilinen yeni tip koronavirüs, spor liglerinin de süresiz olarak askıya alınmasına neden oldu.

Pek çok spor kulübü tarafından özellikle sosyal medya paylaşım siteleri aracılığıyla evde kal çağrısı yapılırken, Mersin temsilcisi olan ve şampiyonluğa oynayan Bölgesel Amatör Lig ekibi İçel İdman Yurdu farklı bir evde kal çağrısı yaparak örnek oldu.

İçel İdman Yurdu oyuncuları, hep birlikte görüntülü olarak konuşarak, bu sürecin evde geçmesi gerektiğini bildiren bir görüntüye imza attılar.

Şampiyonluk İçin Evde Kal Mersin

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de 5. Grupta yer alan İçel İdman Yurdu oyuncuları, Mersin şehri için Mersinlilere seslendi. Tüm Mersin için evde kalınması gerektiğini vurgulayan futbolcular, bir video ile görüntüleri birleştirerek, güven veren ve taraftarı doğrudan etkisi altına bir paylaşım gerçekleştirmiş oldu.

Şampiyonluk için, sevdiklerimizi korumak için, şampiyonluklara imza atabilmek için Mersin’e evde kal çağrısı yapan İçel ekibi, bu video ile gönülleri de fethetti.