İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Şampiyonluk İçin Gün Sayıyor

Koronavirüs salgını sonrasında verilen aranın ardından, Türkiye’de bazı futbol ligleri tekrar devam ederken, bazıları için tescil kararı alındı. TFF 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig mücadeleleri de tescil edilen ligler arasında yer aldı.

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi de, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tescil kararıyla beraber şampiyon ilan edilen kulüp oldu.

Bölgesel Amatör Lig’den, 3’üncü Lig’e yükselmeyi başaran ve bundan sonraki süreçte profesyonel lig mücadelesi verecek olan İçel İdman Yurdu için şampiyonluk kutlamaları heyecanı da başladı.

Edinilen bilgilere göre takımın şampiyonluk kutlamalarının 18 Temmuz günü Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda saat 19:25’te yapılacağı öğrenildi. Büyük heyecanla beklenen kutlamalar için ise hazırlıklar şimdiden başladı.

En Az 5 Bin Meşale Yakılacak

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligi tescil etmesiyle şampiyon olarak ilan ettiği İçel İdman Yurdu camiası büyük bir zafere gün sayıyor. 18 Temmuz günü kutlanacak olan şampiyonluk için ise Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda toplanılmasına karar verildi.

Mersin İdman Yurdu’nda gerçekleşecek olan şampiyonluk kutlamaları için belirlenen saat ise 19:25 olarak belirlendi.

Koronavirüs salgınına ilişkin de tüm tedbirlerin alınacağı kutlamalarda, taraftarlar da maske takılması ve sosyal mesafe korunması için mesaj gönderdi.

Düzenlenen meşale organizasyonunda, en az 5 bin meşale yakılacağı tahmin ediliyor.

Güncel Yazılar