İdman Yurdu 1925

İdman Yurdu 1925 Kulübü Ödemelere İlişkin Açıklama Yaptı

İdman Yurdu 1925 ekibinin futbolcularının yapmış olduğu açıklamanın ardından, yönetimden yazılı olarak açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada tüm sporcuların peşinatlarının ödendiğinin altı çizildi.

İdman Yurdu 1925 ekibinin sporcularının yapmış olduğu açıklama sonrasında, kırmızı lacivertli yönetimden bilgilendirme açıklaması geldi. Yönetim yapmış olduğu açıklamada bu sezon tüm futbolcuların peşinatlarının ödendiğinin altını özellikle çizdi.

Kulüp tarafından yapılan resmi açıklamada, 7 Ağustos 2020 tarihinde futbolcuların kamuoyuna yapmış oldukları açıklamaya ilişkin bilgilendirme gereğinin duyulduğu ifade edildi.

İdman Yurdu 1925 Spor Kulübü olarak bu sezon tüm futbolcuların peşinatlarının ödendiği bilgisi paylaşıldı. Dünyayı ve Türkiye’yi olumsuz derecede etkilenen Kovid-19 salgını döneminde Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri bitirdiğini ve kulüplerin de futbolcu ödemelerine %30 oranında indirim hakkı getirdiği belirtildi.

Tüm Liglerde Aynı Sorun Var

Kulübün de alınteri ve emek veren tüm futbolculara bayram günü mağdur edilmemesi adına Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu tarafından ödeme yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

Yapılan açıklamada, Türk futbolcunun maddi ve manevi sürecinin görülmüyor olmasına ve bu tarz sorunların tüm liglerde olduğuna da değinildi.

İdman Yurdu 1925 Kulübü’nün emek veren tüm futbolcularda haklarda kalmayacağına da dikkat çekilen açıklamada, futbolculara yalnızca maç başı ücretlerinin bir kısmının kaldığı bilgisi de verildi.

Güncel Yazılar