İçel İdman Yurdu

İçel idman Yurdu Gelecek Sezon İçin Transfer Çalışmalarına Yöneliyor

Bölgesel Amatör Lig’de Mersin’i temsil eden İçel İdman Yurdu ekibi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararıyla profesyonel lig olan 3. Lig’e yükseldi. Şampiyon ilan edilmesinin ardından profesyonel lig heyecanına kapılan ekip, transfer çalışmalarına da hız kesmeden başlama kararı aldı.

Bölgesel Amatör  Lig’den 3. Lig’e yükselen ve Türkiye Futbol Federasyonu kararıyla şampiyon ilan edilen İçel İdman Yurdu ekibi için heyecan dolu bir süreç başladı. Yeni sezon için transfer çalışmalarının 4 Ağustos itibariyle başlamasının ardından kollarını sıvayan Mersin temsilcisi, bundan sonraki dönemde anlaştığı oyunculara ise resmi olarak imza attırabilmiş olacak.

Mersin’i temsil eden Tarsus İdman Yurdu ve İçel idman Yurdu kulüplerini yakından ilgilendiren transfer sürecinde Tarsus ekibinin ise daha çok iç transfere yöneldiği bilgisi edinildi.

Kulüp Tarihinde İlk

4 Ağustos itibariyle profesyonel liglerde transfer süreci başlarken, bundan sonraki dönemde iki kulüp de istediği oyuncuya imza attırabilme yetkisine sahip olmuş olacak. Fakat koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik kriz sebebiyle kulüplerde daha çok iç transfere yönelme gerçekleşecek gibi görünüyor.

Yeni sezonda profesyonel ligde mücadele etme heyecanını yaşayacak olan İçel İdman Yurdu ekibinde ise hareketli dönem başlamış durumda. Tarihinde ilk kez şampiyonluk yaşayan teknik adamı takım başına getiren İçel İdman Yurdu’nda İbrahim Baş’ın görüşleri de büyük bir önemle dinleniyor.

Güncel Yazılar