Bölgesel Amatör Lig

Bölgesel Amatör Lig İçin Belirsizlik Devam Ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 2. Lig ve 3. Lig için 18 Temmuz tarihinin kesinleştiğini resmen duyurmuştu. Konuya ilişkin belirsizlik ise Spor Toto Bölgesel Amatör Lig için hala devam ediyor. Federasyonun vereceği karar ise büyük bir merakla bekleniyor.

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir askıya alınan futbol liglerinde, 2. Lig ve 3. Lig için ise başlangıç tarihinin 18 Temmuz olacağı resmen açıklanmıştı. Fakat konuya ilişkin ise Spor Toto Bölgesel Amatör Lig için hala net bir karar açıklaması gerçekleşmedi.

Türkiye’de futbol liglerinde kademeli olarak ilerleyen başlangıç sürecinde ilk olarak Süper Lig’de oyunlar başladı. 12 Haziran itibariyle başlayan Süper Lig mücadelesinin ardından ise TFF 1. Lig mücadelelerinin 19 Haziran itibariyle başlanmasına karar verilmişti.

2. ve 3. Lig için ise başlangıç tarihinde belirsizlik devam etmiş olsa da, bu anlamda ilk açıklanan tarih 18 Temmuz olarak kayıtlara geçmişti.

Terfi Kararı Çıkabilir

Türkiye Futbol Federasyonu ve 2. Lig ve 3. Lig için başlangıç tarihinin 18 Temmuz tarihi olma kararının kesinleştiğini duyurdu. Fakat Spor Toto Bölgesel Amatör Ligler için bu tarihe ilişkin belirsizlik süreci hala devam ediyor.

Tahminlere göre ise BAL Ligi’nde mücadele eden lider ekiplerin terfi kararının çıkması yüksek bir ihtimal olarak görünüyor.

Güncel Yazılar