İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Yeni Sezonda 66 Takıma Karşı Oynayacak

Koronavirüs salgını nedeniyle verilen aranın ardından, Türkiye’de 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig için tescil kararı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınmıştı. Alınan kararın ardından ise Bölgesel Amatör Lig’de yükselen takım İçel İdman Yurdu oldu.

Gelecek sezonda amatörlükten profesyonelliğe yükselen Mersin temsilcisi ekip, 3. Lig’de mücadele etmenin hazırlıklarını ise hızlı bir tempo ile sürdürüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararla 3. Lig’de mücadele edecek olan İçel İdman Yurdu ise, profesyonel ligde şehri tek temsil edecek takım olmayacak.  Tarsus İdman Yurdu ile beraber şehri temsil etmeye hazırlanan ekiplerin, rakipleri ise profesyonel lige yükselince artmış oldu.

Yaşanan yükselmelerle Tarsus ekibinin rakibi 38’e yükselirken, İçel İdman Yurdu ise yeni sezonda 66 takıma karşı mücadele etmiş olacak.

Mersin Temsilcilerinin Rakipleri Arttı

Liglerde, koronavirüs salgını nedeniyle tescilin yanı sıra alınan diğer bir karar olan küme düşmeden kaldırılma meselesi de, rakip sayılarının artmasında son derece etkili oldu.

Küme düşmenin kaldırılması kararı ile TFF 1. Lig’in beraberinde, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig takım sayıları da resmen açıklanmış oldu. TFF 2. Lig’de toplamda 39 takım yer alırken, 3. Lig’de ise 67 takım mücadele etmiş olacak.

Güncel Yazılar