İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Tarihinin İlk Profesyonel Ligine Çıkıyor

Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu, koronavirüs salgını nedeniyle tescil edilen ligler sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından şampiyon ilan edilerek üst lige yükseldi. Tarihindeki ilk kez profesyonel lig olan 3. Lig’de mücadele edecek olan kırmızı lacivertlilere heyecan ise dorukta yaşanıyor.

Tarihinde ilk defa 3. Lig 3. Grup olan profesyonel ligde mücadele etmeye hazırlanan Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi, ligin ilk maçında deplasman mücadelesi verecek. Açılış maçında Osmaniyespor ile kozlarını paylaşma hazırlığına girişen İçel İdman Yurdu, 342 kilometre gidip gelerek mesafe kat etmiş olacak.

Sezonun en yakın deplasmanına gidecek olan İçel İdman Yurdu ekibi, sezon boyunca ise toplamda 24 bin 712 kilometre yol gidecek.

Ligin açılış maçında en yakın deplasman mücadelesini verecek olan İçel İdman Yurdu ekibi, Osmaniyespor ekibine konuk olacak. Çalışmalarını bu anlamda sıkı bir şekilde sürdüren ekip, profesyonel ligde de ilk defa mücadele etmiş olacak.

16 Deplasman Olacak

Sezon sürecinde toplamda 16 kez deplasman mücadelesine gidecek olan kırmızı lacivertli takım, toplamda da 24 bin 712 kilometre yol kat etmiş olacak. Edinilen bilgilere göre Mersin temsilcisi ekip bazı maçlarda ise hava yolu kullanmayı tercih edecek.

Güncel Yazılar