İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Şampiyonluk Kutlamalarında

Süper Toto Bölgesel Amatör Lig mücadelelerine koronavirüs salgını nedeniyle tescil kararı gelmişti. Ligi lider olarak devam ettirmeye hazırlanan Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi ise şampiyon ilan edildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart itibariyle süresiz olarak askıya alınan futbol liglerinde, kademeli olarak başlangıç gerçekleşmişti. Süper Lig ve TFF 1. Lig için başlangıçlar gerçekleşirken, TFF 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig için ise uzun bir süre karar verilmemişti.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen son karara göre ise Bölgesel Amatör Lig mücadeleleri, 2. Lig ve 3. Lig için ise tescil kararı geldi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi ise, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından şampiyon olarak ilan edilen takım oldu. Profesyonel lige yükselen ve gelecek sezonda 3. Lig’de mücadele etmeye hazırlanan kulüp, şampiyonluk sevincini ise kutlamalarla yaşadı.  

Eski Stadyum Önünde Toplandılar

Taraftarlarla beraber şampiyonluğunu ilan edilen İçel İdman Yurdu, eski stadyum önünde bir araya geldi ve konvoy yaptı.

Kırmızı lacivertli kulüpte üstü açık otobüsle şehir turu yapılırken, sonrasında ise Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda da meşaleler yakıldı.

Taraftarlar, takım ve yönetim şampiyonluğunu da beraber kutladı.

Güncel Yazılar