İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Şampiyon İlan Edilerek Yükseldi

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart itibariyle askıya alınan liglerle ilgili son kararlar açıklandı. Türkiye’de 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Ligleri için tescil kararı açıklandı. Bu karar neticesinde Türkiye Futbol Federasyonu da yapmış olduğu resmi açıklamayla TFF 3. Lig’e yükselen takımları sıraladı. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi de üst lige yükselen takım oldu ve şampiyon ilan edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen kararla şampiyon olarak ilan edilen İçel İdman Yurdu, gelecek sezonda 3. Lig’de mücadele etmiş olacak. Kulüp Başkanı Metin Saltık da bu konuya ilişkin yazılı açıklama yaparak, şampiyonluğu Mersin halkına armağan ettiğini söyledi.

Şampiyonluğun ilanından sonra yazılı açıklama yapan İçel İdman Yurdu Başkanı Metin Saltık takımın BAL Ligi 5. Grup’u zirvede bitirdiğini söyledi. TFF’nin tescil kararı ile şampiyon olarak profesyonel lig olan 3’üncü Lig’de Mersin’i temsil etme hakkı kazandıklarını belirtti.

Teşekkür Dilekleri Başkandan Geldi

Başarı ve şampiyonlukta emeği geçen taraftara teşekkür dileklerinde bulunan Saltık, Kırmızı Şeytanlar’a olan teşekkürlerini de iletti.

Maddi manevi desteğin dışında maçları takip eden yönetim kurulu üyelerine de ayrıca teşekkür dileklerinde bulundu

Tüm Mersin’i yanlarında olmaları için davet ettiklerini belirten yönetici, şampiyonluğu da Mersin halkına hediye ettiklerini söyledi.

Güncel Yazılar